TIPY NA VÝLETY

Turistické cíle

Císařský kámen – Rozhledna Císařský kámen se nachází ve Vratislavicích nad Nisou v Liberci, na stejnojmenném vrchu v nadmořské výšce 637 m.

Besedické skály – Romantický labyrint pískovcových skal leží nad levým břehem Jizery poblíž obce Besedice v Českém ráji.

Jizerské hory – Jizerské hory jsou malebné české hory poseté hustými lesy, které skrývají nádherné výhledy. V létě tu můžete doslova prochodit boty nebo sjezdit Jizerky na kole skrz na skrz po husté síti cyklostezek. Zima je zase ideální pro běžkaře a sjezdové lyžování v jednom ze středisek.

Protržená přehrada v Desné – Přehrada Desná bylo vodní dílo vybudované na Bílé Desné v Jizerských horách.

Bozkovské dolomitové jeskyně se nacházejí jeden kilometr severně od obce Bozkov v Libereckém kraji, okres Semily. Tvoří je nejrozsáhlejší jeskynní systém v severovýchodních Čechách a jako jediný je tvořen vápnitým dolomitem.

Ještěd – nejvyšší vrchol Ještědsko-kozákovského hřbetu. S prominencí 517 metrů jde o jedenáctou nejprominentnější horu v Česku. Na vrcholu se nachází známý televizní vysílač v technicistním architektonickém stylu; v dolní části vysílače je umístěn hotel a restaurace.

Hrady a zámky – v okolí Jablonce nad Nisou od frýdlantského výběžku až po český ráj se nachází velké množství hradů a zámků – zámek Frýdlant, zámek Sychrov, hrad Frýdštejn, hrad Kost a mnoho dalších.

V létě na kolo

Jizerské hory – Stezka kancléře Přemysla Šámala, Rozhledna černý studnice, Singltrek pod Smrkem, Bikepark Tanvaldský špičák, …

Český Ráj – Věžické údolí, zřícenina Trosky, hrad Kost, Kozákov, Kopicův statek, Podtrosecké údolí, zámek Sychrov, …

V zimě na lyže

Sjezdové areály – Bedřichov, Desná, Josefův důl, Tanvaldský špičák, Ještěd, Rejdice, Zásada, Severák, Zlatá Olešnice, …

více info – SKIJIZERKY.cz

Kam za kulturou

Muzem skla a bižuterie, Divadlo FX Šaldy Liberec, Divadlo Jablonec nad Nisou, Multikina CINESTAR a CINEMACITY, …

Vyžití pro děti

Aquacentrum Jablonec nad Nisou, Bazén Liberec, Aquapark babylon, Bobová dráha Janov nad Nisou, bobová dráha Javorník, Muzeum výroby hraček Jiřetín pod bukovou, Dětské hřiště Smeťák, Ekopark Liberec, Hop arena Liberec …

KDE NÁS NAJDETE?